RCS1608F3160CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1608F3160CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 316OHM 0.1W 1/
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1608F3160CS SAMSUNG
    RCS1608F3160CS SAMSUNG
    RCS1608F3160CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1608F3160CS is described as RESISTOR 0603 316OHM 0.1W 1/. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    Keystone Electronics
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP