RCS1608F30R1CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1608F30R1CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 30.1OHM 0.1W 1
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1608F30R1CS SAMSUNG
    RCS1608F30R1CS SAMSUNG
    RCS1608F30R1CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1608F30R1CS is described as RESISTOR 0603 30.1OHM 0.1W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE