RCS1608F3090CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1608F3090CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 309OHM 0.1W 1/
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1608F3090CS SAMSUNG
    RCS1608F3090CS SAMSUNG
    RCS1608F3090CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1608F3090CS is described as RESISTOR 0603 309OHM 0.1W 1/. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM