RCS1005F18R7CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1005F18R7CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 18.7OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1005F18R7CS SAMSUNG
    RCS1005F18R7CS SAMSUNG
    RCS1005F18R7CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1005F18R7CS is described as RESISTOR 0402 18.7OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG