RC1608F2R87CS SAMSUNG
  • More about RC1608F2R87CS SAMSUNG
    RC1608F2R87CS SAMSUNG
    RC1608F2R87CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1608F2R87CS is described as RESISTOR 0603 2.87OHM 0.1W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM