RC1005F97R6CS SAMSUNG
  • Part Number: RC1005F97R6CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 97.6OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1005F97R6CS SAMSUNG
    RC1005F97R6CS SAMSUNG
    RC1005F97R6CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1005F97R6CS is described as RESISTOR 0402 97.6OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F