RC1005F2R05CS SAMSUNG
  • Part Number: RC1005F2R05CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 2.05OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1005F2R05CS SAMSUNG
    RC1005F2R05CS SAMSUNG
    RC1005F2R05CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1005F2R05CS is described as RESISTOR 0402 2.05OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE