RC1005F16R2CS SAMSUNG
  • Part Number: RC1005F16R2CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 16.2OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1005F16R2CS SAMSUNG
    RC1005F16R2CS SAMSUNG
    RC1005F16R2CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1005F16R2CS is described as RESISTOR 0402 16.2OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH