RC0603F1R6CS SAMSUNG
  • More about RC0603F1R6CS SAMSUNG
    RC0603F1R6CS SAMSUNG
    RC0603F1R6CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0603F1R6CS is described as RESISTOR 0201 1.6OHM 0.05W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"