80ZLH1200MEFC18X35.5 Rubycon
  • Part Number: 80ZLH1200MEFC18X35.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1200UF 20% 80V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 80ZLH1200MEFC18X35.5 Rubycon
    80ZLH1200MEFC18X35.5 Rubycon
    80ZLH1200MEFC18X35.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 80ZLH1200MEFC18X35.5 is described as CAP ALUM 1200UF 20% 80V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    View
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A