80USC4700MEFCSN25X45 Rubycon
  • Part Number: 80USC4700MEFCSN25X45
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 80USC4700MEFCSN25X45 Rubycon
    80USC4700MEFCSN25X45 Rubycon
    80USC4700MEFCSN25X45 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 80USC4700MEFCSN25X45 is described as CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK