80MXG2700MEFCSN25X35 Rubycon
  • Part Number: 80MXG2700MEFCSN25X35
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 80MXG2700MEFCSN25X35 Rubycon
    80MXG2700MEFCSN25X35 Rubycon
    80MXG2700MEFCSN25X35 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 80MXG2700MEFCSN25X35 is described as CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL