50USC2200MEFCSN20X25 Rubycon
  • Part Number: 50USC2200MEFCSN20X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 50USC2200MEFCSN20X25 Rubycon
    50USC2200MEFCSN20X25 Rubycon
    50USC2200MEFCSN20X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 50USC2200MEFCSN20X25 is described as CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    View
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM