50PK1000MEFCCC12.5X25 Rubycon
  • Part Number: 50PK1000MEFCCC12.5X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 1,289
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 50PK1000MEFCCC12.5X25 Rubycon
    50PK1000MEFCCC12.5X25 Rubycon
    50PK1000MEFCCC12.5X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 50PK1000MEFCCC12.5X25 is described as CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE