50MXG6800MEFCSN35X25 Rubycon
  • Part Number: 50MXG6800MEFCSN35X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 50MXG6800MEFCSN35X25 Rubycon
    50MXG6800MEFCSN35X25 Rubycon
    50MXG6800MEFCSN35X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 50MXG6800MEFCSN35X25 is described as CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.