50MXG15000MEFCSN35X40 Rubycon
  • Part Number: 50MXG15000MEFCSN35X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 50MXG15000MEFCSN35X40 Rubycon
    50MXG15000MEFCSN35X40 Rubycon
    50MXG15000MEFCSN35X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 50MXG15000MEFCSN35X40 is described as CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"