500MXG220MEFCSN25X55 Rubycon
  • Part Number: 500MXG220MEFCSN25X55
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 500MXG220MEFCSN25X55 Rubycon
    500MXG220MEFCSN25X55 Rubycon
    500MXG220MEFCSN25X55 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 500MXG220MEFCSN25X55 is described as CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"