500MXG180MEFCSN22X60 Rubycon
  • Part Number: 500MXG180MEFCSN22X60
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 500MXG180MEFCSN22X60 Rubycon
    500MXG180MEFCSN22X60 Rubycon
    500MXG180MEFCSN22X60 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 500MXG180MEFCSN22X60 is described as CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM