475MXH270MEFCSN25X55 Rubycon
  • Part Number: 475MXH270MEFCSN25X55
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 475V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 475MXH270MEFCSN25X55 Rubycon
    475MXH270MEFCSN25X55 Rubycon
    475MXH270MEFCSN25X55 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 475MXH270MEFCSN25X55 is described as CAP ALUM 270UF 20% 475V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.