475MXH220MEFCSN25X45 Rubycon
  • Part Number: 475MXH220MEFCSN25X45
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 220UF 20% 475V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 475MXH220MEFCSN25X45 Rubycon
    475MXH220MEFCSN25X45 Rubycon
    475MXH220MEFCSN25X45 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 475MXH220MEFCSN25X45 is described as CAP ALUM 220UF 20% 475V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM