450VXH270MEFCSN35X30 Rubycon
  • Part Number: 450VXH270MEFCSN35X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 108
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 450VXH270MEFCSN35X30 Rubycon
    450VXH270MEFCSN35X30 Rubycon
    450VXH270MEFCSN35X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 450VXH270MEFCSN35X30 is described as CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK