450USG150MEFCSN22X35 Rubycon
  • Part Number: 450USG150MEFCSN22X35
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 450USG150MEFCSN22X35 Rubycon
    450USG150MEFCSN22X35 Rubycon
    450USG150MEFCSN22X35 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 450USG150MEFCSN22X35 is described as CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM