450MXK470MEFCSN30X40 Rubycon
  • Part Number: 450MXK470MEFCSN30X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 450MXK470MEFCSN30X40 Rubycon
    450MXK470MEFCSN30X40 Rubycon
    450MXK470MEFCSN30X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 450MXK470MEFCSN30X40 is described as CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE