450MXG220MEFCSN22X50 Rubycon
  • Part Number: 450MXG220MEFCSN22X50
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 450MXG220MEFCSN22X50 Rubycon
    450MXG220MEFCSN22X50 Rubycon
    450MXG220MEFCSN22X50 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 450MXG220MEFCSN22X50 is described as CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    View
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Harwin
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM