420VXH270MEFCSN25X40 Rubycon
  • Part Number: 420VXH270MEFCSN25X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 221
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 420VXH270MEFCSN25X40 Rubycon
    420VXH270MEFCSN25X40 Rubycon
    420VXH270MEFCSN25X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 420VXH270MEFCSN25X40 is described as CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V