420MXK270MEFCSN30X25 Rubycon
  • Part Number: 420MXK270MEFCSN30X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 420MXK270MEFCSN30X25 Rubycon
    420MXK270MEFCSN30X25 Rubycon
    420MXK270MEFCSN30X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 420MXK270MEFCSN30X25 is described as CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM