420MXK270MEFCSN25X35 Rubycon
  • Part Number: 420MXK270MEFCSN25X35
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 420MXK270MEFCSN25X35 Rubycon
    420MXK270MEFCSN25X35 Rubycon
    420MXK270MEFCSN25X35 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 420MXK270MEFCSN25X35 is described as CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V