420MXK150MEFCSN22X30 Rubycon
  • Part Number: 420MXK150MEFCSN22X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 420MXK150MEFCSN22X30 Rubycon
    420MXK150MEFCSN22X30 Rubycon
    420MXK150MEFCSN22X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 420MXK150MEFCSN22X30 is described as CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    View
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 82DB
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 79DB
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 85DB
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 83DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB