420MXK120MEFCSN22X25 Rubycon
  • Part Number: 420MXK120MEFCSN22X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 420MXK120MEFCSN22X25 Rubycon
    420MXK120MEFCSN22X25 Rubycon
    420MXK120MEFCSN22X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 420MXK120MEFCSN22X25 is described as CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE