400USG220MEFCSN30X25 Rubycon
  • Part Number: 400USG220MEFCSN30X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400USG220MEFCSN30X25 Rubycon
    400USG220MEFCSN30X25 Rubycon
    400USG220MEFCSN30X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400USG220MEFCSN30X25 is described as CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE