400USG180MEFCSN22X35 Rubycon
  • Part Number: 400USG180MEFCSN22X35
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400USG180MEFCSN22X35 Rubycon
    400USG180MEFCSN22X35 Rubycon
    400USG180MEFCSN22X35 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400USG180MEFCSN22X35 is described as CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"