400MXG470MEFCSN25X55 Rubycon
  • Part Number: 400MXG470MEFCSN25X55
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400MXG470MEFCSN25X55 Rubycon
    400MXG470MEFCSN25X55 Rubycon
    400MXG470MEFCSN25X55 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400MXG470MEFCSN25X55 is described as CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"