400MXG270MEFCSN25X40 Rubycon
  • Part Number: 400MXG270MEFCSN25X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400MXG270MEFCSN25X40 Rubycon
    400MXG270MEFCSN25X40 Rubycon
    400MXG270MEFCSN25X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400MXG270MEFCSN25X40 is described as CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE