400MXG150MEFCSN22X30 Rubycon
  • Part Number: 400MXG150MEFCSN22X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400MXG150MEFCSN22X30 Rubycon
    400MXG150MEFCSN22X30 Rubycon
    400MXG150MEFCSN22X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400MXG150MEFCSN22X30 is described as CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    View
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 82DB