400MXG150MEFCSN20X40 Rubycon
  • Part Number: 400MXG150MEFCSN20X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400MXG150MEFCSN20X40 Rubycon
    400MXG150MEFCSN20X40 Rubycon
    400MXG150MEFCSN20X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400MXG150MEFCSN20X40 is described as CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    View
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"