400LLE4R7MEFC10X12.5 Rubycon
  • Part Number: 400LLE4R7MEFC10X12.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 6,037
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 400LLE4R7MEFC10X12.5 Rubycon
    400LLE4R7MEFC10X12.5 Rubycon
    400LLE4R7MEFC10X12.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400LLE4R7MEFC10X12.5 is described as CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD