400HXG120MEFCSN22X30 Rubycon
  • Part Number: 400HXG120MEFCSN22X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 223
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 400HXG120MEFCSN22X30 Rubycon
    400HXG120MEFCSN22X30 Rubycon
    400HXG120MEFCSN22X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400HXG120MEFCSN22X30 is described as CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM