400BXW82MEFCG412.5X40 Rubycon
  • Part Number: 400BXW82MEFCG412.5X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 400BXW82MEFCG412.5X40 Rubycon
    400BXW82MEFCG412.5X40 Rubycon
    400BXW82MEFCG412.5X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400BXW82MEFCG412.5X40 is described as CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH