400BXW100MEFC12.5X50 Rubycon
  • Part Number: 400BXW100MEFC12.5X50
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 1,083
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 400BXW100MEFC12.5X50 Rubycon
    400BXW100MEFC12.5X50 Rubycon
    400BXW100MEFC12.5X50 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 400BXW100MEFC12.5X50 is described as CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT M12*1.5,METAL
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK