35ZLH1800MEFC12.5X35 Rubycon
  • Part Number: 35ZLH1800MEFC12.5X35
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 35ZLH1800MEFC12.5X35 Rubycon
    35ZLH1800MEFC12.5X35 Rubycon
    35ZLH1800MEFC12.5X35 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 35ZLH1800MEFC12.5X35 is described as CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE