35ZLH1500MEFC12.5X30 Rubycon
  • Part Number: 35ZLH1500MEFC12.5X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 35ZLH1500MEFC12.5X30 Rubycon
    35ZLH1500MEFC12.5X30 Rubycon
    35ZLH1500MEFC12.5X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 35ZLH1500MEFC12.5X30 is described as CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"