35ZLH1200MEFC12.5X25 Rubycon
  • Part Number: 35ZLH1200MEFC12.5X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 127
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 35ZLH1200MEFC12.5X25 Rubycon
    35ZLH1200MEFC12.5X25 Rubycon
    35ZLH1200MEFC12.5X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 35ZLH1200MEFC12.5X25 is described as CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    View
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH