35ZLH1000MEFC12.5X20 Rubycon
  • Part Number: 35ZLH1000MEFC12.5X20
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 287
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 35ZLH1000MEFC12.5X20 Rubycon
    35ZLH1000MEFC12.5X20 Rubycon
    35ZLH1000MEFC12.5X20 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 35ZLH1000MEFC12.5X20 is described as CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM