35MXG10000MEFCSN25X40 Rubycon
  • Part Number: 35MXG10000MEFCSN25X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 35MXG10000MEFCSN25X40 Rubycon
    35MXG10000MEFCSN25X40 Rubycon
    35MXG10000MEFCSN25X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 35MXG10000MEFCSN25X40 is described as CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1564
    View
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F