25ZLS1500MEFC12.5X20 Rubycon
  • Part Number: 25ZLS1500MEFC12.5X20
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 25ZLS1500MEFC12.5X20 Rubycon
    25ZLS1500MEFC12.5X20 Rubycon
    25ZLS1500MEFC12.5X20 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25ZLS1500MEFC12.5X20 is described as CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM