25ZLQ2200MEFC12.5X25 Rubycon
  • Part Number: 25ZLQ2200MEFC12.5X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 2200UF 20% 25V T/H
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 25ZLQ2200MEFC12.5X25 Rubycon
    25ZLQ2200MEFC12.5X25 Rubycon
    25ZLQ2200MEFC12.5X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25ZLQ2200MEFC12.5X25 is described as CAP ALUM 2200UF 20% 25V T/H. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    View
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE