25ZLH470MEFC10X12.5 Rubycon
  • Part Number: 25ZLH470MEFC10X12.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 979
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE HOOKUP BATT. SPRING CLAMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE MARINE HOOKUP RING LUGS
    View
    Keystone Electronics
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    Keystone Electronics
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP