25YXF220MEFCT78X11.5 Rubycon
  • Part Number: 25YXF220MEFCT78X11.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 25YXF220MEFCT78X11.5 Rubycon
    25YXF220MEFCT78X11.5 Rubycon
    25YXF220MEFCT78X11.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25YXF220MEFCT78X11.5 is described as CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM