25YXF1000MEFCG412.5X20 Rubycon
  • Part Number: 25YXF1000MEFCG412.5X20
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 25YXF1000MEFCG412.5X20 Rubycon
    25YXF1000MEFCG412.5X20 Rubycon
    25YXF1000MEFCG412.5X20 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25YXF1000MEFCG412.5X20 is described as CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"