25PK10000MGC18X35.5 Rubycon
  • Part Number: 25PK10000MGC18X35.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 251
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 25PK10000MGC18X35.5 Rubycon
    25PK10000MGC18X35.5 Rubycon
    25PK10000MGC18X35.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25PK10000MGC18X35.5 is described as CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM